Wystarczy nie tylko na tornister, czyli zasiłku Kindergeld w Niemczech. – cz.1

zasiłek rodiznny

Praca w Niemczech umożliwia otrzymanie takiego zasiłku na dziecko albo na dzieci, jak Kindergeld, który uchodzi za zasiłek rodzinny w Niemczech. Jest to kolejne źródło należnych środków, z których można czerpać na edukację dzieci, na ich dodatkowe zajęcia, za zdrowie naszych pociech i wyżywienie, a także, za pomocą tych środków można umożliwić im ciekawe spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Praca w Niemczech, czyli jak uzyskać Kindergeld

Rodzinne w Niemczech pozwoliłoby nie jednemu gospodarstwu domowemu zaspokoić potrzeby dziecka wynikające z jego codziennego rozwoju. Świadczenie to wypłaca tak zwana Familienkasse. Jest to Niemiecka Kasa Świadczeń Rodzinnych, odpowiadająca polskiemu Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej wypłacającemu na terenie naszego kraju zasiłek rodzinny.

Warto więc postarać się o zasiłek rodzinny w Niemczech, gdyż zalet jego otrzymywania jest bardzo dużo. Należy też pamiętać, że jeśli tylko Kindergeld, zgodnie z wykonywaną pracą nam się należy, to nie warto przedłużać decyzji o ubieganie się o niego, ponieważ takie środki mogą stanowić dla pracownika i jego rodziny dodatkowy fundusz.

Kindergeld, czyli zasiłek rodzinny w Niemczech należy się osobom, dla których legalnym źródłem utrzymania była lub jest praca w Niemczech. O taki zasiłek mogą ubiegać się wszyscy, którzy bezpośrednio rozliczają się z urzędem podatkowym w Niemczech. Nawet wtedy, gdy kalkulujemy zwrot podatku i naszym celem jest odzyskanie podatku z Niemiec mamy kontakt z tym urzędem, czy to osobiście, czy poprzez biuro podatkowe i jest to dobry moment, by zapytać o Kindergeld.

Zasiłek rodzinny w Niemczech pozwoli z pewnością nie jednemu gospodarstwu domowemu zaspokoić potrzeby dziecka lub dzieci, jakie mają oni na swoim utrzymaniu.

Komu przysługuje Kindergeld i w jaki sposób się o niego starać? Czytaj koniecznie w artykule: Wystarczy nie tylko na tornister, czyli zasiłku Kindergeld w Niemczech. – cz.2

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>