Wystarczy nie tylko na tornister, czyli o dodatku do zasiłku w Niemczech. – cz.2

Kindergeld

Potrzeby dzieci wynikają wszakże z ich codziennego życia, takie jak potrzeba wyżywienia, ubrania, edukacji, rozwoju, zdrowia, miejsca zamieszkania czy też wreszcie sposobu spędzania wolnego czasu. Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, ile kosztuje dorosłych zaspokajanie tych potrzeb. Lekarstwem na codziennie wydatki dzieci rodziców, którzy pracują w Niemczech może być Kindergeld.

Masz dziecko? Pracowałeś w RFN? Możesz się ubiegać o zasiłek rodzinny w Niemczech.

Praca w Niemczech umożliwia ubieganie się o różnego rodzaju świadczenia, wynikające z każdego, legalnego zatrudnienia, zgodnie z obowiązującym prawem pracy. Przykładem dodatkowych świadczeń może być rodzinne w Niemczech. Stąd pytanie na kogo ono przysługuje.

W artykule: Wystarczy nie tylko na tornister, czyli o dodatku do zasiłku w Niemczech. – cz.1 informowaliśmy o korzyściach wynikających z otrzymywania Kindergeld.

O zasiłek rodzinny w Niemczech można się ubiegać nie tylko na jedno dziecko, ale i na większą liczbę dzieci, które pracownik ma w swoim gospodarstwie domowym. Podmiotowo, samo pojęcie dzieci w niemieckim prawie, dla których przysługuje Kindergeld jest również mylące i podobnie jak w prawie polskim wiek 18 lat nie obliguje zawsze do tego, aby przestać otrzymywać zasiłek rodzinny w Niemczech.

Dlatego starając się o Kindergeld należy pamiętać, że przysługuje on na dzieci nie tylko do 18 roku życia. Zasiłek rodzinny w Niemczech może być przedłużony w konkretnych przypadkach nawet do 27 roku życia.

W sytuacji, kiedy dziecko lub dzieci będące podmiotem zasiłku nadal się uczą albo studiują, zasiłek rodzinny w Niemczech (Kindergeld) może być wypłacany rodzinie pracownika nawet do momentu ukończenia przez nie 25 roku życia. Warto więc sprawdzić, czy takie rodzinne nie przysługuje, ponieważ stanowi ono dodatkowy dochód dla rodziny pracownika.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>