Polscy inżynierowie i ich niemieckie kariery w najlepszych firmach świata

podatki Niemcy

Jak informują sami niemieccy pracodawcy, Polacy świetnie się tam odnajdują.

W Niemczech pracę na wysokich stanowiskach coraz częściej zajmują Polacy. Nic w tym dziwnego, wysoki poziom umiejętności, wyższe wykształcenie i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach to te zalety, jakimi najczęściej posługujemy się, szukając pracy za granicą. Dużym powodzeniem wśród niemieckich pracodawców cieszą się przede wszystkim polscy inżynierowie. Niemcy cenią ich za zaangażowanie w wykonywaną pracę, fachowość, ale także za umiejętność wychodzenia poza ich utarte, sprawdzane od lat schematy.

Zdarza się, że inżynierowie wyjeżdżający z Polski do pracy w Niemczech od razu trafiają na atrakcyjną posadę, kierując zespołem doświadczonych osób. Znajomość języka obcego w tym momencie okazuje się niezbędna. Jednak i mniej komunikatywni inżynierowie, o ile mają „fach w ręku” znajdują szybko pracę w mniejszych zespołach, wykonując codziennie bardzo odpowiedzialną pracę. Jak podają ostatnie dane, średnie wynagrodzenie inżyniera zatrudnionego w Niemczech to 4400 euro.

Niemieckie firmy skarżą się na problem z rekrutowaniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, w związku z czym coraz częściej poszukują ich wśród Polaków. Niemniej jednak rynek pracy dla polskich inżynierów kwitnie już od kilkunastu lat i to sami Polacy zasłużyli sobie na tak pozytywne zdanie o sobie. Kolejne pokolenia młodych inżynierów podejmują więc zatrudnienie w Niemczech praktycznie dzięki opinii wyrobionej przez ich starszych kolegów, kończących podobne uczelnie w Polsce.

Czy ten trend się utrzyma?

Jak podaje w Polsko-Niemieckiej Izba Przemysłowo-Handlowa, coraz więcej firm poszukuje w swoich kadrach inżynierów w Niemczech. Sprostanie wymaganiom niemieckiego języka technicznego pozwoli na to, by Polacy nadal odnajdowali atrakcyjne stanowiska pracy na Zachodzie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>