Podatek za wygraną w pokera

podatek za wygraną

Sąd w Kolonii w Niemczech oddalił pozew gracza pokera, który sprzeciwił się nałożonemu przez urząd podatkowy nakazowi zapłaty mu dużej ilości pieniędzy z tytułu wygranej w karty. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wygrane w loteriach, jak i w zakładach sportowych w Niemczech nie podlegają opodatkowaniu. Mimo, że poker jako gra hazardowa nie jest objęta w Niemczech obowiązkiem podatkowym, Eddy Scharf jest zobowiązany zapłacić fiskusowi niemały podatek osiągnięty z tytułu wygranych w turniejach pokerowych. Urząd podatkowy zapomniał jednocześnie o wszelkich przegranych pokerzysty, bowiem interesuje go tylko i wyłącznie zysk osiągnięty przez Scharfa dzięki posiadanym umiejętnościom zawodowego gracza.

Sąd w Kolonii oddalił pozew gracza w pokera, który ten wystosował przeciwko fiskusowi i uznał, że z pieniędzy jakie zostały przez niego wygrane w karty ma zapłacić podatek od wygranej. Eddy Scharf od lat pasjonuje się grą w pokera i uczestniczy w renomowanych pokerowych turniejach, zaskarżył decyzję urzędu podatkowego z uwagi na fakt, że poker jest grą hazardową, a te z kolei w Niemczech opodatkowaniu nie podlegają. Ponadto Scharf traktuje tą grę jako hobby, a nie główne źródło stałych dochodów.

Decyzja sądu była jednak jednoznaczna. Pomimo tego, że sędziowie sami przyznali, że gra w pokera w dużej mierze zależy od szczęścia, to uznali Scharfa jako gracza zawodowego, który nie może być traktowany na równi z osobami zarabiającymi na pokerze sporadycznie. Poparli swoją tezę faktem, że Eddy Scharf osiąga znaczące wpływy z tytułu pokera dzięki swoim umiejętnościom analitycznym i psychologicznym, a te pomagają mu odnosić sukces w grach hazardowych. Podatek więc został wprowadzony na Scharfie za karę w zamian za odnoszone przez niego sukcesy w renomowanych turniejach ku sprawiedliwości społecznej innych grających mniej oficjalnie.

Pomimo, że Scharf jak każdy pokerzysta raz wygrywa, a raz przegrywa, urząd podatkowy w Niemczech oczekuje zapłacenia podatku za osiągnięte przez niego zyski z wygranej. Mimo, że zysk jaki ten osiąga jest jedynie „zyskiem ewentualnym”, który może, ale wcale nie musi się pojawić, posiadane przez Niego umiejętności zostały dostrzeżone również przez fiskus, który chce, aby Niemiec podzielił się z państwem swoją wygraną. Przypominamy, że w Niemczech zyski z tytułu gier hazardowych nie podlegają opodatkowaniu!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>