Oszustwa podatkowe w niemieckim banku

Oszustwo bankowe

Ostatnio o jednym z największych niemieckich banków – Deutsche Banku zrobiło się bardzo głośno. A to wszystko za sprawą toczącej się od 2010 roku sprawy dotyczącej prania brudnych pieniędzy przez czołowych pracowników tego banku, głównie menadżerów na najwyższych szczeblach. Podejrzani o zamieszanie w tej sprawie są również członkowie zarządu Deutsche Banku. Poza podejrzeniami jednak, od czasu trwania sprawy to 12 grudnia 2012 roku niemiecka prokuratura generalna nakazała śledztwo w centrali banku i jego największych placówkach w  Düsseldorfie i Berlinie. W efekcie aresztowano pięć osób podejrzanych o malwersacje i oszustwa podatkowe.

Pracownicy Deutsche Banku zostali aresztowani przez policję w Niemczech w wyniku podejrzenia ich o udział w wielomilionowych oszustwach podatkowych, malwersacjach i praniu brudnych pieniędzy. Skala oszustw jest ogromna, stąd Prokuratura Generalna od 2010 roku zbiera i kompletuje informacje w tej sprawie, również w odniesieniu do osób zarządzających tą instytucją, ponieważ względem nich także znajdują się podejrzenia co do udziału w tym procederze.

Deutsche Bank to jeden z największych europejskich banków, który konkuruje z innymi instytucjami kredytowymi swoimi usługami bankowymi na całym świecie. Niemiecki Bank nie ma jednak ostatnio dobrego czasu, a jego reputacja znacznie spadła z uwagi na coraz to nowe informacje o osobach w nim zarządzającym. W związku z toczącym się w Prokuraturze Generalnej śledztwem w sprawie byłego pracownika tej instytucji, który dopuścił się oszustw związanych z podatkiem VAT, podczas handlu prawami do emisji dwutlenku węgla w Niemczech, rozpoczęło się ogromne śledztwo podatkowe, które ma na celu wykrycie międzynarodowego gangu trudniącego się przestępstwami podatkowymi. Sprawa dotyczy setek milionów euro, które ukryto przed organami podatkowymi w Niemczech.

Rewizji w centrali Banku we Frankfurcie, jak również w oddziałach w Berlinie i Düsseldorfie oraz mieszkaniach podejrzanych dokonało 500 funkcjonariuszy organów śledczych władz skarbowych, policji federalnej oraz Federalnego Urzędu Kryminalnego. Niezapowiedziana wizyta w centrali Deutsche Banku zakończyła się aresztowaniem pięciu pracowników, zarzucając im przestępstwa podatkowe oraz udział w utrudnianiu śledztwa, przy czym dochodzeniem przez frankfurcką prokuraturę objętych jest co najmniej 25 osób, w tym prezes zarządu Deutsche Banku, p. Jürgen Fitschen.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>