Na emeryturę uzbierasz w całej Europie. Przedstawiamy strategię emerytalną dla Polaków! Cz.2

podatek dla najbogatszych

Emeryci i renciści mogą uzyskiwać świadczenia z kilku źródeł, a nawet krajów Unii Europejskiej! Znamy metodę na wysoką emeryturę w przyszłości. Jest nią legalna praca za granicą.

Polacy, którzy przez jakiś czas podejmowali legalne zatrudnienie za granicą mogą mieć szansę na uzyskanie świadczenia emerytalnego nie tylko z ZUS-u. Bez względu na to, na terenie jakiego państwa członkowskiego pracowaliśmy, warto po osiągnięciu wieku emerytalnego zwrócić się o oddzielne wyliczenie wysokości świadczenia.

Jedna emerytura z zagranicy, a druga z Polski. Czy to możliwe? Czytaj tutaj: Na emeryturę uzbierasz w całej Europie. Przedstawiamy strategię emerytalną dla Polaków! Cz.1

Jeżeli osoba zainteresowana przyznaniem emerytury z zagranicy przekroczyła wiek emerytalny, na podstawie przepisów prawnych danego państwa członkowskiego i w oparciu o okresy ubezpieczenia lub zamieszkania, jakie spędziła za granicą, może wnioskować o wypłatę emerytury. Jeżeli legalne zatrudnienie miało miejsce w kilku państwach członkowskich, niezależnie od ich ilości, gdy były opłacane w nich składki w czasie zatrudnienia, warto starać się o zwrot emerytury z innych krajów.

Nawet krótki okres ubezpieczenia społecznego pozwoli gromadzić kapitał na starość praktycznie we wszystkich krajów Unii Europejskiej. Za sprawą formuły równego traktowania obowiązującej w całej UE, Polacy nie spotkają się pod tym względem żadną dyskryminacją prawną. Przepisy prawa z zakresu zabezpieczenia społecznego dotyczą wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej i nikt nie straci korzyści majątkowych z nimi związanych bez względu na aktualne miejsce pobytu. Z kolei dzięki zasadzie sumowania okresów ubezpieczenia związanych z okresem składkowym, każdy Polak może liczyć na wypłatę świadczenia po osiągnięciu wieku emerytalnego bez względu na to, czy podejmował zatrudnienie w Polsce, w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy też w innych krajach członkowskich.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>